Date Range
Date Range
Date Range
Paznic peste înserări mi-e sufletul ce cântă. Marți, 14 iulie 2015. Așa mi-a fost dat mie. Așa mi-a fost dat mie. Să adorm între două clipe. În miros de-obosite și triste aripe. Lăsate de îngeri, să te-acopăr când sângeri. Pe-același ritm de trupuri dansând în păcat. Sub un cer al tuturora. Mie necunoscut, răpit și ascuns. Să nu-i cânt niciodată în versuri aurora. Și-un gând ce nu-l vrea nimeni niciodată să-l știe. Așa mi-a fost dat mie. Să mă acopăr cu umbrele zilelor.
Activitatea blogului e unul din hobby-urile mele, unul care a inceput din nevoie si care se manifesta acum din placere,dar si impresii despre diverse evenimente si opinii personale. Veti gasi aici retete simple sau complicate, dar pe care le fac cu placere. Joi, 31 octombrie 2013. Nu ne-am mai auzit de ceva vreme prieteni. Azi m-am trezit cu gândul să folosesc dovleacul pe care mama mi l-a dat când am fost acasă.
M-a parasit azi lumea,ca si haina Uitata colo-n cui Si singur stau impartasit cu taina Ce n-o pot spune nimanui. Imi las toiagul,praful si sandala; Nici umbra nu mai sunt. 8230; ca tot predai acolo! Si multe alte discutii pe aceasta tema, pe care mai bine le tin pentru mine. This entry was posted in de meditat. Si-as mai bea un paharel.